Pomysły na szybkie śniadania da całej rodziny

sniadanie

Trudno jest każdego dnia przygotowywać smaczne i zdrowe śniadania dla całej rodziny. Często pojawia się pytanie, co zrobić na śniadanie? Warto zdecydować się na coś zdrowego, smacznego i pełnowartościowego. Wydawać się może, że zrobienie takiego śniadania zajmuje dużo czasu, a jednak wystarczy kilka minut wieczorem, by przygotować dla swojej rodziny pożywne śniadanie na następny dzień. Chcesz dowiedzieć się jakie to pomysły? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z naszymi pomysłami i wybierz dla siebie ten najlepszy lub wykorzystaj wszystkie.

Płatki owsiane z dodatkami – czemu warto?

Jednym z najlepszych pomysłów na śniadanie, na jakie można się zdecydować jest owsianka. Jednak zamiast klasycznej owsianki robionej na mleku lub wodzie, warto zdecydować się na wersję z jogurtem. Płatki owsiane należy wsypać do miseczki, następnie zalać jogurtem. Potem można dokroić i dosypać owoce takie jak, banany, jagody, truskawki, borówki i maliny. Na sam wierzch można posypać owsiankę orzechami. Takie śniadanie robi się w zaledwie kilka minut. Na noc trzeba je schować do lodówki, a rano płatki będą miękkie i gotowe do spożycia. Płatki owsiane bogate są w cenny błonnik pokarmowy, owoce dostarczają do organizmu wartościowe witaminy, zaś jogurt poprawia florę bakteryjną w jelitach.

Kanapki ze zdrowymi pastami

Doskonale sprawdzają się również kanapki ze zdrowymi pastami, które można zrobić z bazylii, awokado lub suszonych pomidorów i pietruszki. Wszystkie wyżej wymienione produkty główne można rozdrobnić w blenderze, a następnie dodać do nich papryki słodkiej, odrobinę soli, pieprzu i majeranku. Następnie przygotowaną pastę można nałożyć na kromkę chleba lub bułkę i dodać do niej sałatę, ulubione warzywa oraz wędlinę lub pieczonego indyka. Takie śniadanie jest sycące, a co więcej dostarcza do organizmu cenną energię, która jest niezbędna do wykonywania codziennych zadań. Kanapki w takiej formie można przygotować zarówno na pierwsze, jak i drugie śniadanie.

Koktajle owocowe i warzywne na śniadanie

Dużą popularnością cieszą się koktajle owocowe lub warzywne, które można zjeść ze słodką bułką domowej roboty. Koktajle owocowe i warzywne są dobrym sposobem na przemycenie tych ważnych składników do diety dzieci.

Wszystkie wyżej wymienione pomysły na śniadania można zrobić szybko, a są pożywne i smaczne.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz