Router – ukryte wsparcie każdej firmy i smart domu

klienci

Komputery, smartfony, a w firmach jeszcze skanery i drukarki – cały ten sprzęt podłączany jest do sieci. O ile domy jednorodzinne posiadają tylko kilka urządzeń połączonych z Internetem, o tyle firmy mają go kilkadziesiąt. Jak kontrolować taką ilość elektroniki i nie dopuścić do spowolnienia jej pracy? Potrzebne jest dobre łącze Internetowe i odpowiedni sprzęt.

Internet w życiu codziennym

We wszystkich dużych fabrykach maszyny produkcyjne połączone są z siecią, a chwilowy brak połączenia z Internetem może spowodować olbrzymie straty produkcyjne. Tak samo działają instytucje, których praca polega na korzystaniu z odpowiednich systemów komputerowych np. banki i korporacje. Przerwa w działaniu wpłynie nie tylko na pracowników, ale również na klientów. Przy tak dużej ilości sprzętu wymagany jest router, który nie zaskoczy nas przerwą w dostawie Internetu. Każdy wie, jak bardzo irytujące są chwilowe braki sieci. W takich momentach następuje kolejkowanie – czyli umieszczenie sprzętu w kolejce do połączenia z Internetem. Podczas oglądania filmu kolejkowanie nie jest niczym niebezpiecznym, ale podczas pracy całej fabryki – już tak.
Nie tylko firmowe routery są obciążone. Podobne problemy mogą wystąpić w smart domach. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie w swoich mieszkaniach nowych technologii. Nic dziwnego – technika idzie naprzód, a ludzie chcą za nią podążać. Inteligentne urządzenia pomagają kontrolować dom i wspomagają w obowiązkach. Korzyści z ich pracy jest wiele. Zanim jednak zaczną poprawnie działać, nasza sieć internetowa musi spełnić wiele wymagań technicznych. Najważniejsze jest łącze internetowe – większość nowinek elektronicznych opiera swoją pracę na Wi-Fi. Najgorsze co może spotkać smart home, to wspomniane wcześniej kolejkowanie. Router, który może temu zapobiec, oferuje marka EZVIZ. Router “W3” wyposażony jest w algorytm przeciwzakłóceniowy, który idealnie sprawdzi się w mocno obciążonych firmach czy domach. Funkcja MU-MIMO zapobiega kolejkowaniu połączeń sieciowych. Co więcej, routerowi W3 nic nie przeszkodzi w połączeniu z Internetem – nawet dwie grube ściany.

Wygoda i bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach wiele urządzeń nie mogłoby normalnie funkcjonować bez połączenia z Internetem. W fabrykach i firmach jest on jedną z podstaw działania. W domach zapewnia nam nie tylko rozrywkę, ale poprzez inteligentne urządzenia także wygodę i bezpieczeństwo. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które na pewno ułatwią pracę wszystkim naszym sprzętom.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz