Rowerek biegowy – czym się kierować przy jego wyborze?

rowerek biegowy

Dziecko w młodym wieku potrzebuje często wiele uwagi, a także wiele zabawy. Dobrze jest ją połączyć z aktywnością fizyczną, która pomoże mu w rozwoju fizycznym i znacząco zaprocentuje w przyszłości. Jednym ze sposobów na to jest na przykład zakup rowerka biegowego. Gdzie możemy go kupić i czym się kierować przy jego wyborze?

Czym jest rowerek biegowy i gdzie go kupić?

Tak zwana biegówka, czyli rowerek biegowy Kinderkraft to przeznaczony dla dzieci mały rower, w którym nie spotkamy jednak pedałów i cały napęd roweru polega na odpychaniu się dziecka nogami od podłoża. Jest to zabawka dla dzieci, która ma pomóc dzieciom w nauce jazdy na rowerze w wypadku maluchów, które nie są jeszcze wystarczająco duże by wejść na pełnoprawny rower.

Rowerek dziecięcy można kupić w różnych sklepach dziecięcych takich jak Forkids sklep, który posiada naprawdę bogatą ofertę rowerków biegowych wysokiej jakości. Ważne jest to, by sklep oferował naprawdę spory wybór, gdyż rowerek biegowy musi być dopasowany do wzrostu dziecka z racji na to, że dziecko siedząc na nim musi dosięgać nogami do podłoża, by móc się odpychać.

Czym kierować się przy wyborze rowerka biegowego?

Najważniejsza kwestia to dopasowanie wielkości rowerka to tego, jak duże jest dziecko. Wysokość siodełka powinna być dopasowana do tego ile centymetrów jest od kroku dziecka do podłoża. W ten sposób dziecko będzie mogło swobodnie korzystać z rowerka i nie będzie miało problemów z odpychaniem się od podłoża. Istotna jest także waga rowerka. Powinna ona być bezpieczna dla dziecka tak, by to mogło bezpiecznie podnosić rowerek. W wypadku dzieci w wieku 2-3 lat polecana jest waga od 3 do 5 kilogramów.

W wypadku dzieci nie można również zapomnieć o bezpieczeństwie. Dlatego warto kupować jedynie rowerki, które posiadają odpowiednie atesty i spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Z tego powodu warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest rowerek. Drewniane są ładniejsze, lżejsze i lepiej wyważone, lecz metalowe są bardziej odporne na upadki i pozwalają na pełną regulację siodełka.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz