Spływy na Tanwi — dlaczego warto na nie postawić?

Kajak

Spływy kajakowe to idealny pomysł na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Sprawdzi się w przypadku małych, jak i starszych dzieci. Dlaczego na trasę spływu warto wybrać rzekę Tanew?

Co oferuje rzeka Tanew?

Wybierając się na spływ kajakowy, warto zastanowić się nad wyborem lokalizacji. W przypadku województwa podkarpackiego najczęstszym wyborem są spływy na Tanwi. Rzeka Tanew to prawobrzeżny dopływ Sanu — jednej z największych rzek w Polsce. Przepływa ona przez Puszczę Solską oraz Kotlinę Sandomierską. Woda w rzece jest bardzo czysta i nie jest głęboka, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia w pływaniu kajakiem mogą czuć się bezpiecznie. Dodatkowo podczas spływu możliwe jest organizowanie licznych przystanków, po to, żeby odpocząć czy pochodzić po okolicznych terenach. Cała trasa podzielona jest na kilka odcinków. Płynąc wzdłuż trasy można podziwiać piękne widoki i bogactwo naturalnej przyrody.

Planowanie spływu — o czym musisz pamiętać

Jeśli decydujesz się na zorganizowanie spływu kajakowego dla rodziny lub przyjaciół musisz się do tego odpowiednio przygotować. Pierwszym ważnym elementem jest określenie długości trasy. Możliwe jest zorganizowanie spływu trwającego jeden dzień, a także, który zajmie kilka dni. Wtedy należy zadbać o odpowiednią bazę noclegową. Ważne, żeby dostosować ją do liczby osób biorących udział w spływie i ich możliwości. Jeśli wśród pływaków jest liczne grono dzieci, lepiej będzie wybrać krótszą trasę. Następnie należy zadbać o odpowiedni sprzęt. Warto skorzystać z usług firmy takiej jak Ranczo Pisklaki, która dobierze wymagany ekwipunek — kajaki, kamizelki asekuracyjne, przystawki dla najmłodszych dzieci czy pojemniki wodoszczelne. Jeżeli pragniecie spędzić na miejscu więcej czasu, można skorzystać również z ich oferty noclegowej. Dostępne są zarówno domki letniskowe, jak i pola namiotowe. Oprócz wyżywienia możliwe jest również zorganizowanie na miejscu także ogniska, co będzie ciekawą atrakcją dla dzieci i dorosłych.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz