Szkolenie BHP e-learning – jakie korzyści wynikają z jego przeprowadzenia?

szkolenie bhp online

Szkolenie BHP e-learning to coraz popularniejsza forma obowiązkowych kursów dla pracowników. Każdy pracodawca musi zadbać o to, aby każda nowo zatrudniona osoba poznała wszystkie ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Nawet jeśli pracuje wyłącznie zdalnie, korzystając z komputera. Jakie korzyści wynikają z zakończonej edukacji w tym zakresie? Podpowiadamy.

Na czym polega szkolenie BHP e-learning?

Szkolenie BHP e-learning nie różni się jakościowo od tego przeprowadzanego w placówce stacjonarnej. Wystarczy komputer lub laptop, zainstalowana jedna z popularnych przeglądarek internetowych, głośniki lub słuchawki, a także stały dostęp do internetu.

Długość kursu BHP zależy od konkretnego stanowiska, a także branży w której działa firma zatrudniająca taką osobę. Najkrócej szkolą się pracownicy administracyjno-biurowi. Zazwyczaj dla nich szkolenie trwa maksymalnie dwie godziny lekcyjne.

Kurs BHP skierowany jest zarówno do nowych pracowników, jak i osób, które muszą odświeżyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego w ofercie firm znajdziemy zarówno wstępne szkolenia BHP, jak i te okresowe.

Szkolenie BHP e-learning – jakie korzyści z niego wynikają?

Ogromną zaletą wykonywania szkoleń BHP przez internet jest przede wszystkim duża oszczędność czasu. Zwykle można je zorganizować praktycznie od razu. Pracownik nie musi ustalać konkretnego terminu, ani planować dojazdu do placówki stacjonarnej. Może taki kurs wykonać zarówno przebywając w pracy, jak i bezpośrednio z domowego komputera.

Szkolenie BHP w formie e-learning charakteryzuje się stałą i jednolitą wiedzą przekazywaną przez instruktora. Niezależnie więc od ilości pracowników, wszyscy oni będą posiadać wymaganą, niezbędną wiedzę, która pozwoli im w sposób bezpieczny wykonywać wymagane obowiązki.

Warto także zwrócić uwagę na niskie koszty. W placówkach stacjonarnych ceny są coraz wyższe. Natomiast kurs online jest bardzo tani, ponieważ nie wymaga zaangażowania dodatkowych środków na wynajem sali, nocleg, catering i inne kwestie.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz