Zasiłek na dziecko z Holandii – jakie należy spełnić warunki?

zasilek na dziecko

Holandia to kraj, który oferuje nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale również wiele cennych dodatków. Polacy mieszkający i pracujący na terenie Niderlandów, jeśli posiadają dzieci, mogą liczyć na przyznanie im na nie zasiłku. Kinderbijslag to odpowiednik polskiego rodzinnego. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Podpowiadamy.

Zasiłek na dziecko w Holandii – zatrudnienie i zamieszkanie na terenie tego kraju

Żeby otrzymać zasiłek na dziecko z Holandii, należy spełniać szereg różnego rodzaju wymagań. Jednym z najważniejszych jest zamieszkanie przez rodzica na terenie Niderlandów. Dodatkowo konieczne jest posiadanie zatrudnienia w Holandii przez okres minimum 3 miesięcy na podstawie umowy cywilnoprawnej. Kolejnym warunkiem jest regularne opłacanie składek zdrowotnych.

W odróżnieniu od jego polskiego odpowiednika, Kinderbijslag jest wypłacany niezależnie od wysokości osiąganych dochodów. Dodatkowo o zasiłek na dziecko z Holandii można ubiegać się na 12 miesięcy wstecz, które są liczone od miesiąca w którym złożono stosowną dokumentację lub od momentu rozpoczęcia pracy w tym kraju.

Zasiłek na dziecko w Holandii – wiek podopiecznego

Poza zasiłkiem na dziecko w Holandii, w kraju tym można liczyć na zwrot podatku tax, jeżeli wychowuje się malucha w wieku nieprzekraczającym 12 lat i jest on zameldowany na terenie tego państwa przynajmniej od pół roku. Zasiłek jednak znacznie łatwiej otrzymać, ponieważ w takiej sytuacji wystarczy, że dziecko nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Dodatkowo maluch może mieszkać zarówno na terenie Polski jak i Holandii.

Warto jednak mieć świadomość, że zasiłek na dziecko w Holandii nie jest przyznawany na stałe, dlatego jeżeli nasza sytuacja prawna się zmieni, należy zgłosić ten fakt do urzędu. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, jak zachować się w danym przypadku, warto skorzystać z usług firm, które zajmują się załatwianiem wszelkich formalności między swoimi polskimi klientami i holenderskimi urzędami.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz