Usterki reflektorów sprawiają, że ich działanie nie jest optymalne, a tym samym wpływa to na bezpieczeństwo jazdy. Warto pamiętać, że jakość światła zależy nie tylko od żarówki, ale także od wyglądu reflektora. Zmatowiały będzie w mniejszym stopniu przepuszczał światło. W jaki sposób zadbać o regeneracje reflektorów?
Jak przygotować lampy do regeneracji?
Usterki reflektorów sprawiają, że pogarsza się widoczność. Jest to szczególnie widoczne nocą, na słabo oświetlonych ulicach. Usterka to powód, aby odbyła się regeneracja reflektorów w Poznaniu. Jedną z usterek jest parowanie lamp. Może to być spowodowane uszkodzeniem mechanicznym. Powoduje to, że do wnętrza dostaje się wilgoć. Parowanie reflektorów najczęściej jest efektem zapchanych odpowietrzników lub nieszczelności na połączeniu klosz-obudowa.
Regeneracja pozwoli zadbać o reflektory, a dzięki niej będą dawały znacznie więcej światła. Reflektory najpierw należy odtłuścić i wyczyścić. Usunięcie drobinek kurzu, piasku i pozostałego brudu będzie konieczne, aby w trakcie polerowanie nie doszło do uszkodzenia i zarysowania reflektora. Do mycia można wykorzystać specjalny preparat, który pomoże usunąć kurz i tłuszcz. W trakcie regeneracji najlepiej używać ściereczki z mikrofibry. Jeśli nie jesteśmy przekonani, że zrobimy to dobrze, warto oddać nasz samochód w ręce sprawdzonych specjalistów.
Dlaczego warto reflektory poddać regeneracji?
Sprawne reflektory to znacznie bezpieczniejsza podróż samochodem, zwłaszcza nocą. Dobrze jest wyrobić w sobie nawyk czyszczenia reflektorów. Podczas regeneracji, odbywa się naprawa reflektorów ksenonowych. Prawidłowe działanie pozwoli w porę dostrzec zagrożenie na drodze. Poprawnie działające lampy sprawią, że samochód będzie lepiej widoczny dla innych uczestników ruchu. Korzystanie ze świateł przez całą dobę jest w Polsce obowiązkowe. Nieprawidłowo działające reflektory mogą być podstawą do otrzymania mandatu. Zużyty klosz sprawia, że reflektor traci swoje właściwości. Dlatego też warto je poddawać regularnej regeneracji.