Zmarszczki na szyi, a tarczyca – sprawdź skuteczne rozwiązanie tego problemu

zmarszczki na szyi a tarczyca sprawdz skuteczne rozwiazanie tego problemu

Zmarszczki na szyi, a tarczyca – wiele kobiet martwi się tym, czy ich problem zdrowotny powoduje pogorszenie stanu skóry na szyi. Okazuje się, że niektóre choroby tarczycy mogą rzeczywiście wpływać na wygląd skóry i powodować zmarszczki na szyi. Należy do nich niedoczynność tarczycy, która powoduje ogólne wysuszenie skóry i utratę elastyczności. Jak zniwelować zmarszczki na szyi? Czy krem na zmarszczki to jedyne rozwiązanie? Na jakie składniki w kremach zwracać uwagę?

Zmarszczki na szyi a tarczyca – czy istnieje powiązanie tych problemów?

Zmarszczki na szyi, a tarczyca to coś, co na pewno się wydarzy, kiedy chorujemy na niedoczynność tego gruczołu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedostateczna produkcja hormonów, która doprowadza najpierw do ogólnej utraty witalności i ciągłego zmęczenia, a w konsekwencji do zmiany koloru skóry na woskowaty oraz do wysuszenia skóry. Na przesuszonej skórze szybciej pojawiają się zaś zmarszczki. Nie tylko na twarzy, ale pojawiają się również na szyi i dekolcie. Poniżej przedstawiamy tabelę chorób tarczycy oraz ich wpływu na skórę.

Jednostka chorobowa

Wpływ na skórę co ma wpływ na takie działanie

niedoczynność tarczycy

suchość skóry, łuszczenie się, zmarszczki, woskowaty kolor skóry, obrzęk, żółtawe zabarwienie skóry, osłabienie cebulek włosów, obniżenie poziomu produkcji hormonów

nadczynność tarczycy

skóra wygładza się, ale też jest zaczerwieniona i może nadmiernie wydzielać pot, częste infekcje i podrażnienia wywołane nadmierną potliwością podwyższenie poziomu produkcji hormonów

Hashimoto

skóra staje się blada, sucha i szorstka, nabiera żółtawego koloru spowolnienie metabolizmu

Zmarszczki na szyi a tarczyca – co można stosować, aby pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki na szyi, a tarczyca są ze sobą powiązane. Nie można pozbyć się jednego problemu, nie niwelując drugiego. W wypadku niedoczynności tarczycy w pierwszej kolejności konieczne jest podjęcie leczenia u specjalisty. Odpowiednio dobrana dawka leków zastąpi naturalne hormony, co wpłynie na ogólną kondycję organizmu. Samo leczenie jednak nie wystarczy i należy wdrożyć również odpowiednią pielęgnację.

Karolina Formela kosmetolog

Moim pacjentkom po dobraniu odpowiedniej dawki leków zalecam przyjrzenie się swojej pielęgnacji.

Często zdarza się tak, że kremy przeciwzmarszczkowe stosowane przed chorobą są za mało odżywcze i treściwe, dlatego trzeba wprowadzić nowe kosmetyki z innymi składnikami. Przy chorobach tarczycy polecam używanie kosmetyków o jak najbardziej naturalnych składach aktywnych. Jeśli wprowadzimy do organizmu naturalne składy aktywne, to możliwie szybciej uporamy się z chorobą. Ta zasada nie tyczy się tylko diety, ale wszystkich aspektów życia – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Jak zauważył nasz specjalista, zmarszczki na szyi, a tarczyca zmuszają do zakupu nowych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, które zawierają bogatszy skład. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki z konkretnymi składnikami:

  • koenzym Q10,
  • ekstrakty roślinne,
  • palmitynian terapeptydu,
  • kwas hialuronowy.

Zobacz też: Serum Liftingujące – na co zwrócić uwagę, wybierając to najlepsze?

Zmarszczki na szyi a tarczyca – krem przeciwzmarszczkowy Buatic polecany przez specjalistów

krem buatic

Zmarszczki na szyi, a tarczyca to dla specjalistów jasny sygnał, że należy zastosować kosmetyk, który nie tylko odpowiednio nawilży suchą skórę, ale też wzmocni naczynka oraz na nowo pobudzi produkcję kolagenu. Specyfik powinien również opierać się na naturalnych składnikach aktywnych, które nie spowodują dalszych komplikacji zdrowotnych. Skład oparty na naturalnych substancjach aktywnych, które mocno nawilżają i regenerują skórę oraz ciekawą formułę serum, ułatwiającą nawilżenie, posiada krem Buatic. Kosmetyk ten można z powodzeniem stosować już od 25 roku życia. Działa nawilżająco, redukuje wolne rodniki, wzmacnia naczynka i pobudza produkcję kolagenu w skórze.

verdelab

Kremy z naturalnymi składnikami aktywnymi zyskały ostatnimi czasy zasłużoną popularność. To zasługa składników, które są lepiej tolerowane przez skórę i skuteczniej poprawiają jej kondycję. Zioła, oleje oraz witaminy i minerały mają dobroczynny wpływ na skórę i rzadko powodują podrażnienia – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

FAQ

  1. Czy mogę przy problemach ze zmarszczkami, a tarczycą stosować krem przeciwzmarszczkowy z ekstraktami roślinnymi?

Jak najbardziej. Ekstrakty roślinne mają szerokie działanie, od nawilżenia, przez antybakteryjne, po działanie pobudzające naczynka krwionośne. Wszystkie te funkcje sprawdzą się przy problemach ze zmarszczkami. Takie kompleksowe działanie zapewnia krem Buatic.

  1. Zmarszczki na szyi, a tarczyca to mój problem, mimo że jestem osobą młodą. Czy w takim przypadku mogę zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Krem przeciwzmarszczkowy jest w tym wypadku dobrym rozwiązaniem. Skóra pozostawiona bez odpowiedniego nawilżenia z czasem będzie wyglądać coraz gorzej i szybciej się zestarzeje.

  1. Nie chciałabym stosować kremu. Czy przy zmarszczkach i problemach z tarczycą wystarczy mi sama kuracja lekami oraz masaże skóry?

Z pewnością te działania przyniosą efekty, ale zmarszczki na szyi, a tarczyca wymagają odpowiedniego nawilżenia, jakie daje tylko zastosowanie kremu przeciwzmarszczkowego. Bez stosowania kremu opisana terapia nie przyniesie skutku. 

  1. Przez wiele lat zaniedbywałam moją skórę przy problemie z tarczycą. Czy jest jeszcze nadzieja na poprawę jej stanu, jeżeli dokuczają mi zmarszczki na szyi, a tarczyca?

Lepiej późno niż wcale. Wystarczy dobrać odpowiedni krem oraz stosować go regularnie rano i wieczorem. Polecamy również wizytę u specjalisty z dziedziny kosmetologii. 

Bibliografia

  1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010

  2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

  3. Raszeja-Kotelba B.,  Bohdanowicz  D., Problemy dermatologiczne  okresu  starzenia  się 2002

  4. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995

  5. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

  6. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008 

  7. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz