Z roku na rok hale przemysłowe ze stali zyskują na coraz większej popularności wśród inwestorów. Wynika to natomiast z licznych zalet tych konstrukcji, które sprawiają, że budowa hali przemysłowej jest pod wieloma względami opłacalnym rozwiązaniem. Wśród nich wyróżnić można natomiast trzy najważniejsze, które postanowiliśmy wziąć na tapet w tym artykule.
Niskie koszty budowy i eksploatacji
Pierwszym i najważniejszym powodem licznie powstających hal stalowych są niskie koszty ich budowy. Tego typu konstrukcje powstają bowiem z prefabrykowanych elementów. Dzięki temu cena materiałów jest o wiele niższa niż w przypadku tych wykorzystywanych przy wznoszeniu hal żelbetonowych. Dodatkowo współcześnie budowane hale produkcyjne ze stali cechują się m.in. bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Co z kolei przekłada się również na niskie koszty ich użytkowania.
Szybszy czas wznoszenia i łatwa możliwość rozbudowy
Dzięki wykorzystywaniu do budowy hal stalowych wspomnianych już elementów prefabrykowanych czas ich wznoszenia jest znacznie krótszy niż w przypadku klasycznych konstrukcji. Firmy takie jak oferująca projekty i montaż hal stalowych LARGO HALE z Gdańska są w stanie wybudować je od zera nawet w przeciągu zaledwie jednego miesiąca. Ponadto konstrukcja tego typu obiektów pozwala także na łatwe dostosowywanie ich do danych potrzeb inwestorów zarówno na etapie ich projektowania, jak i podczas późniejszego już użytkowania. Dzięki temu ewentualna rozbudowa hal stalowych jest inwestycją stosunkowo prostą i niewymagającą dużych nakładów finansowych.
Wysoka trwałość
Ostatnią z najważniejszych zalet, mających wpływ na rosnącą popularność hal stalowych w naszym kraju jest ich trwałość. Wykorzystywana do ich wznoszenia stal jest cynkowana, dzięki temu nie jest ona podatna działanie niekorzystnych czynników środowiskowych. Dodatkowo należy także zaznaczyć, że stal jest materiałem wykazującym dużą odporność na obciążenia mechaniczne. Wszystko to sprawia więc, że budowane z nich hale stalowe są trwałymi i w pełni bezpiecznymi konstrukcjami, które spełniają wszelkie wymagania branży przemysłowej.
Podsumowując, rosnąca liczba hal stalowych w Polsce wynika z niskich kosztów ich wznoszenia oraz późniejszej eksploatacji, krótkiego czasu budowy oraz jednoczesnej trwałości.