Beton dekoracyjny w pokoju nastolatka – czy to dobry pomysł?

pokoj natolatka

Beton dekoracyjny jest bardzo efektownym, trwałym oraz eleganckim materiałem, który świetnie podkreśla charakter każdego wnętrza. Świetnie sprawdza się w pokoju, stanowiąc ciekawy trend aranżacyjny. Ściana, którą pokrywa beton dekoracyjny tworzy harmonijną całość z nowoczesnymi meblami. Jakie możliwości daje materiał o takiej fakturze w pokoju nastolatka?

Beton dekoracyjny w pokoju nastolatka – czym się wyróżnia?

Obecnie w pokoju młodzieżowym królują surowe elementy i ciemne kolory – czerń oraz szarość. Modernistyczny styl doceniają zwłaszcza chłopcy, których pokoje charakteryzują się minimalizmem i akcentami utrzymanymi w industrialnym klimacie. Duże płyty betonowe dekoracyjne tworzą oryginalne kompozycje, układające się w proste lub wymyślne wzory. Beton idealnie sprawdza się jako ozdoba każdej ściany lub jednej – najbardziej reprezentatywnej. Mają bardzo dekoracyjną strukturę, która zachwyci niejednego nastolatka. Płyty z tego materiału mają uniwersalny i ponadczasowy charakter o wyjątkowych walorach estetycznych. Są odporne na wilgoć i bezpieczne nawet dla alergików.

Beton dekoracyjny w pokoju nastolatka – jakie mają zalety?

Beton dekoracyjny to paroprzepuszczalny materiał, który zabezpiecza powierzchnie ścian przed działaniem pleśni i gromadzeniem się wilgoci. Wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także prostą pielęgnacją. Możemy go często myć bez obaw, że zniszczy się po wpływem działania wody. Aplikacja jest bardzo prosta i szybka. Dodatkowo pozwala zamaskować nierówności ścian. Można go układać na powierzchnie zniszczone oraz z ubytkami – zapewni wyrównanie i estetyczne wykonanie. Idealnie komponuje się z naturalnymi materiałami – drewna czy surową cegłą. Takie materiały oferuje m.in. producent betonu architektonicznego BTB, który dba o jakość asortymentu.

Beton dekoracyjny – jak nałożyć na ścianę?

Przed aplikacją betonu dekoracyjnego, warto odpowiednio przygotować ścianę, oczyszczając ją z zabrudzeń, farb czy tapet. Należy wyrównać powierzchnię, uzupełniając ubytki. Następnie odtłuszcza się powierzchnię, a pozostałe miejsca zabezpiecza. Nakładany beton dokładnie się miesza, a po uzyskaniu jednolitej masy, nakłada pacą. Nałożona warstwa betonu musi wyschnąć przez około 6 – 12 godzin.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz