Czy Gdańsk to dobre miejsce do odwiedzenia zimą?

kiedy odwidzac gdansk

Mimo iż większość z nas lubi wypoczynek nad polskim morzem, mało kto decyduje się, aby pojechać nad Bałtyk zimą. Jednak, jak się okazuje, właśnie wtedy czekają na turystów różnorakie i unikalne atrakcje. Zwłaszcza pobyt w Trójmieście może być ciekawym pomysłem na spędzenie zimowego urlopu. Jeśli interesuje Cię ten temat, czytaj dalej.

Dlaczego Bałtyk zimą to dobry pomysł?

Zimowy wypoczynek w Polsce zwykle kojarzy nam się z nartami, warto jednak dla odmiany wybrać się kiedyś nad morze. Nie każdy wie, że to właśnie zimą i późną jesienią występuje nad morzem najwyższe stężenie jodu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jest on bardzo ważnym pierwiastkiem zwłaszcza dla dzieci, dlatego zimowy wypoczynek nad morzem to świetny pomysł na rodzinny wyjazd! Spacery brzegiem morza pozwolą nam nie tylko wypocząć i obniżyć poziom stresu, lecz także nawdychać się obfitującego w jod powietrza. To właśnie wtedy, tzn. poza sezonem, możemy podziwiać piękno morza bez zgiełku i tłumu, z jakimi zwykle mamy do czynienia latem. Amatorów bursztynów z pewnością ucieszy fakt, iż najwięcej ich można znaleźć właśnie jesienią i zimą, kiedy mają miejsce gwałtowne sztormy nad Bałtykiem. Bursztynów najlepiej jest szukać w obrębie Zatoki Gdańskiej, w tym między innymi na Wyspie Sobieszewskiej.

Nie tylko Gdańska starówka

Także w samym Gdańsku zimą nie brakuje atrakcji, które mogłyby zadowolić niejednego turystę. Oprócz niewątpliwego uroku gdańskiej starówki, urzekającej swoim pięknem przez cały rok, warto odwiedzić Gdańsk zimą po to, aby zobaczyć gdański jarmark bożonarodzeniowy oraz świąteczne parady i zanurzyć się w magicznej atmosferze Świąt.

Jeżeli natomiast nade wszystko pragniemy zregenerować siły i zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia, wybierzmy hotel ze Spa nad morzem. Oprócz sauny i jacuzzi w niektórych hotelach możemy również skorzystać z zabiegów talasoterapii, hydroterapii czy fototerapii. Na gości takiego hotelu czeka także basen, w którym można pływać przez okrągły rok. Dla miłośników bardziej ekstremalnych doznań warto rozważyć morsowanie w Jelitkowie, gdzie od wielu lat Gdański Klub Morsów organizuje wspólne kąpiele. Tego rodzaju aktywność wywiera zbawienny wpływ na zdrowie, gdyż m.in. hartuje organizm i podnosi odporność.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz