Dentysta – 3 sygnały świadczące o tym, że należy się do niego udać

wizyta u dentysty

Dentyści w Polsce zgodnie podkreślają, że Polacy za rzadko udają się do stomatologa. Najczęściej ma to związek ze strachem, jaki odczuwają pacjenci. Regularne wizyty stomatologiczne mogą skutecznie pomóc w wychwyceniu pierwszych zmian chorobowych. Wówczas leczenie nie będzie tak bolesne. Kiedy należy odwiedzić gabinet dentystyczny?

Kiedy należy udać się do stomatologa?

Dla większości pacjentów, ból zęba jest pierwszym sygnałem, który zmusza ich do odwiedzenia dentysty. Nie należy odwlekać wizyty w gabinecie stomatologicznym, zwłaszcza gdy ból utrzymuje się długo. Niepokojąca jest również sytuacja, w której ząb nagle przestaje boleć. Wówczas dentysta w Łodzi, czy każdym innym mieście, powinien niezwłocznie zostać odwiedzony. Udając się do lekarza należy dokładnie poinformować go, jak przebiega ból. Należy określić czy ból jest promieniujący, pulsujący, reaguje na zmienną temperaturę pożywienia i picia lub nasila się w nocy.

Kolejnym powodem, który powinien zaniepokoić jest krew i opuchlizna dziąseł. Pojawiająca się przy każdy szczotkowaniu zębów krem, może oznaczać poważne problemy stomatologiczne. Wówczas nie powinno czekać się z wizytą u dentysty. Krwawienie i opuchlizna dziąseł może być oznaką poważnych chorób, takich jak paradontoza, niedobór witamin. Może to także świadczyć o poważnej chorobie całego organizmu.

Kiedy jeszcze należy udać się do stomatologa?

Pęknięty czy złamany ząb wymaga leczenia stomatologicznego. Nie ma co czekać, jeśli pojawi się uszkodzenie zęba. Im szybciej zareagujemy, tym szybciej lekarz będzie mógł, na przykład, wstawić implanty stomatologiczne w Łodzi. Urazy zęba zwiększają ryzyko wystąpienia próchnicy lub stanów zapalnych zęba. Należy koniecznie iść do stomatologa również wtedy, kiedy wypadnie plomba, dzięki temu unikniesz poważnych powikłań.

To tylko 3 powody, dla których należy odwiedzić niezwłocznie gabinet dentystyczny. Jednak wszystko, co niepokoi nas w obrębie jamy ustnej, wymaga konsultacji stomatologicznej.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz