Windy szpitalne – co ile robić przegląd?

winda szpitalna

Szpitale to najczęściej niesamowicie rozbudowane budynki, które by móc kompleksowo dbać o zdrowie swoich pacjentów składają się z wielu kondygnacji. Dlatego muszą być one wyposażone w odpowiednie windy szpitalne. Jakie standardy muszą spełniać takie windy i jak często powinny one być serwisowane?

Jak ważny jest odpowiedni serwis wind szpitalnych?

W szpitalach, w których mamy kilka pięter bardzo duże znaczenie ma to, by móc szybko przetransportować pacjenta pomiędzy kondygnacjami. Dlatego windy szpitalne w Szczecinie i innych miastach muszą zawsze być gotowe do pracy, gdyż jeśli spowodują nawet liczące zaledwie kilka minut opóźnienie, to może mieć to katastroficzne skutki.

Dlatego właśnie windy szpitalne powinny być regularnie, czyli przynajmniej raz w roku serwisowane. Taką usługę może zaoferować firma Nam-LiFt sp. z o.o., która oprócz serwisowania wind oferuje także ich wykonanie, dostarczenie oraz montaż. Korzystając z usług tej firmy można liczyć na pełen profesjonalizm i na to, że winda zawsze będzie w dobrej kondycji.

Jak przygotowane muszą być windy szpitalne?

Windy szpitalne różnią się od normalnych wind, które spotkamy w budynkach mieszkalnych, biurowcach, wieżowcach, czy też na przykład galeriach handlowych. Muszą one być w stanie przewieźć spore łóżka szpitalne, przy których często znajduje się do tego aparatura monitorująca stan zdrowia pacjenta. Dlatego muszą one spełniać rygorystyczne wymogi co do wielkości, tak by mieć pewność, że zawsze będzie można nimi przetransportować pacjenta wymagającego nagłej pomocy.

Do innych wymagań należy dodać elementy przystosowania pod specyfikę pracy szpitalnej windy, czyli lepsze przystosowanie do osób niepełnosprawnych, które poruszaja się na wózku lub są niepełnosprawne. Bardzo ważna jest także obecność trybu szpitalnego. Gdy ten zostanie uruchomiony to winda przyjedzie natychmiastowo po pacjenta i bez zatrzymywania się zabierze go na piętro, gdzie ma otrzymać pomoc od lekarzy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz