Dobry producent trawy – czyli jaki?

sztuczna trawa

Trawnik jest poniekąd wizytówką zadbanego ogrodu, działki czy też podwórka przed domem. Warto zatem zadbać o niego. Nie zawsze jednak jest to takie proste. Aby naturalny trawnik wyglądał okazale, potrzebna jest wiedza, umiejętności czy też narzędzia ogrodnicze. Nie wszyscy są gotowi na to, aby skrupulatnie dbać o trawnik. Z tego właśnie powodu istnieje wiele udogodnień dla osób, które, chociażby przez brak czasu nie mogą zadbać o swój ogród. Takim rozwiązaniem jest niezwykle popularna trawa w rolce. Jest ona dużo prostsza w pielęgnacji. Warto jednak znaleźć dobrej jakości producenta, który zaoferuje optymalny produkt. Co warto wiedzieć o trawie w rolce?

Wybór dobrego producenta ma ogromne znaczenie

Ważne jest to, aby producent trawy w rolce zaoferował produkt dobrej jakości. Niektóre firmy z tej branży oferują nawet położenie takiej trawy we wskazanym miejscu. Producenci zazwyczaj też pokazują najróżniejsze wskazówki dotyczące tego, jak najlepiej jest dbać o taki trawnik. Warto takie wskazówki zapamiętać, gdyż to dzięki nim trawnik w rolce prezentować będzie się okazale.

Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji darni rolowanej?

Trawa z rolki wymaga nieco uwagi, aby prezentowała się okazale. Najważniejsze jest jej regularne podlewanie. Podłoże nie powinno wysychać na głębokość większa niż 3 cm. Jeżeli chodzi natomiast o koszenie trawy, należy zadbać o to, aby pierwsze koszenie wykonać, gdy trawa nie przekracza 10 cm wysokości. Istotne jest tutaj to, aby kontrolować stan pogody. W niektórych warunkach, gdy jest ciepło i wilgotno, trawa potrafi rosnąć szybciej. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest nawożenie trawy w rolce. Najlepiej jest korzystać z nawozu wieloskładnikowego. Proces ten warto rozpocząć między trzecim a czwartym tygodniem po położeniu darni. Czynność należy powtarzać co cztery tygodnie. Z nastaniem września, warto zmienić nawóz na jesienny, czyli taki o obniżonej ilości azotu. Dobrze zadbana trawa w rolce czy też trawnik dywanowy pozwoli na bardzo ładny wygląd ogrodu. Ważne jest tylko to, aby dostosowywać się do zaleceń producenta pod względem aranżacji.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz