Druk wielkoformatowy – na czym polega?

drukarnia

Druk obecny jest na świecie od prawie wieku wbrew temu, co słyszymy najczęściej na lekcjach historii, gdyż pierwsze wzmianki o nim pochodzą jeszcze z początku XII wieku. Od wtedy bardzo drastycznie się rozwinął i regularnie powstają nowe technologie z nim powiązane. Jedną z nich jest druk wielkoformatowy. Na czym on polega i gdzie się go wykorzystuje?

Czym jest druk wielkoformatowy i kto go wykonuje?

Firmy drukarskie znacząco się rozwijają i w ich ofercie znajdziemy znacznie więcej niż tylko na przykład drukowanie kalendarzy w Gorzowie Wielkopolskim. Świetnym tego przykładem jest druk wielkoformatowy, który bywa nazywany również drukiem solwentowym lub lateksowym. Jest to technologia stosunkowo młoda biorąc pod uwagę historię druku.

Oferowany przez niektóre firmy druk wielkoformatowy w Gorzowie Wielkopolskim polega na drukowaniu rzeczy w bardzo dużym formacie na przeróżnych materiałach, do których zaliczamy nie tylko papier, ale też folię, bądź baner. W ten sposób możliwe jest drukowanie naprawdę wielkich reklam, czy też banerów informacyjnych.

Jak wykorzystuje się druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy ma naprawdę wiele zastosowań, gdyż umożliwia dobre zagospodarowanie przestrzeni takich jak na przykład tablice, banery, kasetony, szyldy, a nawet i samochody bądź plandeki. Z jego pomocą wykonuje się na przykład folie, które służą do oklejania samochodów należących do firm, czy też biorących udział w zawodach sportowych. Dzięki zastosowaniu druku wielkoformatowego jest więc możliwe stworzenie z auta mobilnej reklamy naszej firmy.

Druk wielkoformatowy ma naprawdę spore znaczenie w nowoczesnym marketingu plenerowym, gdyż pozwala na skuteczne zagospodarowanie dużych przestrzeni, które są znacznie łatwiejsze do zauważenia niż na przykład plakaty umieszczane na ścianach, czy też tablicach ogłoszeń. Dzięki temu możliwe jest przyciągnięcie większej liczby klientów do swojej firmy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz