Urządzamy stoisko targowe – na co zwrócić uwagę?

targi

Urządzając stoisko targowe należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego estetykę. Od atrakcyjnego wyglądu zależy to jak wiele osób będzie zainteresowanych przyjrzeniem się bliżej ofercie firmy. O czym jeszcze nie można zapomnieć? Podpowiadamy.

Widoczność stanowiska na targach

Dobrze zaprojektowane i atrakcyjne stanowisko targowe przyciąga potencjalnych klientów, którzy chcą zapoznać się z ofertą firmy. W przypadku dużych wydarzeń, gdzie konkurencja wśród wystawców jest duża, nie jest wcale łatwo przyciągnąć wzrok osób odwiedzających halę. Zamiast stawiać na pospolite i powtarzalne rozwiązania warto skorzystać z indywidualnego projektu, który będzie odpowiadał konkretnym potrzebom naszego przedsiębiorstwa. Dobrym pomysłem może być na przykład skorzystanie z oferty firmy https://exposystemy.pl, która zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i budową stoisk targowych.

Wyposażenie stanowiska na targach

Wyposażenie stanowiska zależy w dużej mierze od powierzchni, która będzie nam przysługiwać na targach. Najprostszym rodzajem jest zwykła ścianka reklamowa przy której może znajdować się osoba rozdająca ulotki. Jednak zdecydowanie lepszym i efektywniejszym sposobem na to, aby dotrzeć do klienta są stoiska na których można zaprezentować produkt lub usługę w wygodny dla wszystkich sposób. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w przestronny stolik i krzesła. Ilość mebli powinna być dopasowana do potencjalnego zainteresowania oraz odpowiadać potrzebom osób, które będą tam pracować.

Wybierając meble do stanowiska targowego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich lekkość. Powinny być łatwe w transporcie oraz zajmować jak najmniej miejsca w trakcie ich przechowywania. Muszą być także wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli chodzi o meble wystawiennicze to należy zadbać o to, aby ich kolorystyka odpowiadała prezentowanym produktom. Warto także zadbać o dodatkowe lampy, które będą w stanie dobrze podświetlać przedmioty w gablotach.

Zabudowa modułowa lub indywidualna?

Na rynku znajdziemy oferty stoisk w formie modułowej lub możemy zdecydować się na zakup indywidualnie zaprojektowanego stanowiska. To drugie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla przedsiębiorcy, który dysponuje dużą przestrzenią wystawienniczą i chciałby ją wykorzystać w jak najbardziej efektywny sposób. Natomiast modułowe rozwiązania cieszą się zainteresowaniem ze względu na dużą uniwersalność. Poszczególne elementy zestawu można łączyć w dowolny sposób dopasowując do ograniczonej przestrzeni na targach.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz